PROJEKT OGRODU PRZYDOMOWEGO

PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA OGRODU PRZY BUDYNKU SZEREGOWYM W WARSZAWIE.

 

podklad-numeracja-Układ2

3-kopia 1-kopia

PROJEKT OGRODU PRZYDOMOWEGO

Życzeniem Inwestorów było przeobrażenie niewielkiej działki przy budynku o powierzchni 30 m2 w ogrodowy salon sprzyjający relaksowi i zabawom ich dzieci.
Pod względem funkcjonalnym przestrzeń została podzielona na dwie strefy: wypoczynkową, wyniesioną na poziom wyjścia z domu (3) oraz strefę zabaw dla dzieci, ulokowaną na wysokości gruntu (4). Dzięki takiemu zróżnicowaniu wysokości prosty i minimalistyczny taras zyskał na dynamiczności.
Punktem centralnym całego projektu jest murowana biała donica w kształcie litery “L” (2) oraz przymocowana do niej drewniana ława (1). Pod siedziskiem zaproponowano punkty świetlne, mające na celu podkreślenie lekkości konstrucji.
Sama przestrzeń dla dzieci, znajdująca się w zagłębieniu, została wyposażona w piaskownicę oraz tablicę do rysowania kredą. Dzięki zaproponowaniu dekla z drewna egzotycznego, strefę zabawy w każdej chwili można przobrazić w dodatkową powierzchnię tarasową.
Teren opracowania posiada wystawę północną i dodatkowo zaciemnia go istniejące drzewo. W związku z tym zastosowano rośliny cieniolubne, takie jak: podrzeń żebrowiec, serduszka, golteria czy hosta.

Dodatkowe informacje:

Kategoria:
Klient:
PRYWATNY
Data:
2012
URL :