MARINA GOLF CLUB

KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA OTOCZENIA HOTELU MARINA GOLF CLUB- PRACA KONKURSOWA.

 

plansza1-page-001888

plansza2-page-001 plansza3-page-001 3 plac-zabaw murek 9

 

MARINA GOLF CLUB

Stan istniejący
Obiekt położony jest na półwyspie jeziora Wulpińskiego (Pojezierze Olsztyńskie), kilka kilometrów od Olsztyna. Unikatowa lokalizacja sprawia, że każdy pokój hotelowy posiada widok na jezioro, sprzyjając poczuciu bezpośredniego kontaktu z wodą.
Opis koncepcji
Główną ideą koncepcji zagospodarowania otoczenia Marina Golf Club było uzyskanie pełnej harmonii obiektu z otoczeniem, pozwalającej na obcowanie człowieka z naturą przy jak najmniejszej w nią ingerencji. Dzięki naturalnym założeniom powstał zamysł połączenia pola golfowego wraz z bliskim sąsiedztwem hotelu. Miękko lejące sie łany traw ozdobnych w harmonijny sposób splatają się z gatunkami rodzimymi oraz krótko przystrzyżonymi obszarami do gry w golfa.
Odwołanie do tego zamysłu widoczne jest we wszsystkich elementach projektu: od kształtu koncepcji aż po zastosowane materiały. Wpływa to na ich spójność i pozwala uwydatnić rekreacyjny charakter miejsca, zaś zastosowanie łatwo dostępnych i relatywnie niedrogich tworzyw sprawia, że koncepcja jest rozwiązaniem optymalnym, łączącym walory naturalistyczne z ekonomicznymi.
Wskutek posadowienia budynków 80 cm wyżej, powstał projekt murków oporowych pokrytych błękitną mozaiką. Murki nadają indywidualny charakter miejsca, w harmonijny sposób splatający się z taflą jeziora. Dzięki zastosowaniu nasypów, wygospodarowany został obszar rekreacji bierniej i aktywnej wokół budynków.

Dodatkowe informacje:

Kategoria:
Klient:
-
Data:
2012
URL :
-