ARANŻACJA OGRODU

Co zrobić, aby aranżacja ogrodu była udana? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie należy pomyśleć o ogrodzie jak o żywym tworze, który budzi się do życia, rozwija i rozrasta. Jego wygląd zmienia się w zależności od pór roku, zróżnicowanych stosunków świetlnych, warunków klimatycznych i glebowych. Podczas projektowania powinniśmy pamiętać o docelowej wielkości danej rośliny, jej oczekiwaniach wobec słońca, gleby, wiatru.

Aranżacja powinna przewidywać również zależności pomiędzy samymi roślinami, na przykład umieszczenie rośliny ekspansywnej przy krzewie bardziej wymagającym może spowodować jego zamieranie, zaś użycie dwóch sprzyjających sobie roślin spowoduje lepszy rozrost.

Aby nasz ogród cieszył oko każdego dnia należy dokładnie przewidzieć komponującą się zmienność kwitnienia, nie zapominając przy tym o doborze odpowiednich kolorów i faktur.

Aranżacja ogrodu to nie tylko rośliny, ale również i odpowiednie dostosowanie funkcji do potrzeb jego użytkowników. Właściwy dobór małej architektury, takiej jak altana, pergola, wygodne meble ogrodowe pozwalają na komfortowy wypoczynek.

Aby ogród w pełni spełniał oczekiwania użytkowników należy zaaranżować go w konkretnym stylu, pasującym do charakteru i ich stylu życia.